Commandos   –  wspomnienia i ocena serii oczami gracza

Commandos – wspomnienia i ocena serii oczami gracza

3 lipca, 2019 0 przez Brudny Harry

Commandos to strategia czasu rzeczywistego w czasach drugiej wojny światowej, gdzie pod naszą komendę dostajemy grupkę tytułowych komandosów. Każdy z nich ma inne umiejętności i ekwipunek. Do naszej dyspozycji mamy zielonego bereta, szpiega, sapera,kierowcę, nurka, złodzieja oraz pilota.

Za linią wroga

Pierwsza część została wydana przez hiszpańskie studio Pyro Studios 30 czerwca 1998 r. I tak to był hit. Hit mojego dzieciństwa. Świetna muzyka, gadatliwi komandosi i lokacje przykuły mnie na długie godziny. Intro czarno białe przedstawiające tło historyczne jak dla mnie też było super. Do dziś pamiętam, jak wraz z tatą grywaliśmy i nie raz trzeba było pomyśleć jak nie uruchomić alarmu. Alarm co prawda nie kończył gry, ale powodował jej utrudnienie, ponieważ z bunkrów wychodzili dodatkowi Niemcy, którzy nerwowo szukali oznak ataku. Tutorial, w którym mogliśmy się zapoznać z możliwościami każdego z 6 komandosów, jak na owe czasy był dobrym posunięciem. Narrator wprowadzał nas w umiejętności komandosa i podpowiadał, co jak można wykorzystać.
Zadania Specjalne – pakiet misji dodatkowych
Gra była samodzielnym dodatkiem do opisanego wcześniej tytułu. Została wydana 31.03.1999 r.
Podniosła oczywiście poziom trudności, ale dodała też nowego komandosa – kobietę. Natasha mogła jak jej pierwowzór szpieg odwracać uwagę i zagadywać Niemców. Pojawił się także szybki złodziej wraz ze swoim psem, który mógł ogłuszać wroga. Pojawiły się także nowości w ekwipunku. Od tej pory można było ogłuszyć wroga, skuć go kajdankami czy zabrać mu paczkę papierosów, pokazując, że palenie szkodzi.

Ludzie odwagi

Commandos II ludzie odwagi została wydana 21.09.2000 r. i była pierwszą trójwymiarową odsłoną serii. Pierwsza cześć została wydana przez hiszpańskie studio Pyro Studios 30 czerwca 1998r. I tak to był hit . Hit mojego dzieciństwa. Świetna muzyka , gadatliwi komandosi i lokacje przykuły mnie na długie godziny. Intro czarno białe przedstawiające tło historyczne jak dla mnie też było super. Do dziś pamiętam jak wraz z tatą grywaliśmy i nie raz trzeba było pomyśleć jak nie uruchomić alarmu. Alarm co prawda nie kończył gry , ale powodował jej utrudnienie ponieważ z bunkrów wychodzili dodatkowi Niemcy , którzy nerwowo szukali oznak ataku . Tutorial , w którym mogliśmy się zapoznać z możliwościami każdego z 6 komandosów jak na owe czasy był dobrym posunięciem. Narrator wprowadzał nas w umiejętności komandosa i podpowiadał co jak można wykorzystać.
Zadania Specjalne – pakiet misji dodatkowych
Gra była samodzielnym dodatkiem do opisanego wcześniej tytułu. Została wydana 31.03.1999 r
Podniosła oczywiście poziom trudności , ale dodała też nowego komandosa – kobietę. Natasha mogła jak jej pierwowzór szpieg odwracać uwagę i zagadywać Niemców . Pojawił się także szybki złodziej wraz ze swoim psem , który mógł ogłuszać wroga. Pojawiły się także nowości w ekwipunku. Od tej pory można było ogłuszyć wroga , skuć go kajdankami czy zabrać mu paczkę papierosów, pokazując , że palenie szkodzi.

Kierunek Berlin

Gra została wydana15.10.2003r. Przenosi nas w centrum konfliktu. Stalingrad , Niemcy i Francja to rejony naszej misji. Gra merytorycznie dobra, Ale brak powiązań miedzy poszczególnymi kampaniami można je rozgrywać w dowolnej kolejności i po zakończeniu każdej z nich zostajemy wrzuceni do głównego menu co powodowało lekki niesmak. Liczyłem na jakieś powiązanie poszczególnych elementów intro jak na początku , ale się rozczarowałem.

Zobacz Także :.

PlayStation Hits po 79 złotych zobacz bo warto

Promocje w PS Store ponad 300 tytułów

Zajżyj na dział DARMOWE GRY

Gorący CosplayCzwartek – Cirilla

Gorący CosplayCzwartek – Triss Merigold odważne zdjęcia

Już dziś czyli 27 mają w sieciach sklepów biedronka pojawią się Gry

Silent Hill – Piramidogłowy /Gimby nie znajo

Silent Hill — wspomnienia gracza, czy E3 2019 skrywa jakąś tajemnicę ?

Oddworld — Soulstorm, Abe wcale nie wybiera się na emeryturę

Predator: Hunting Grounds Zaprezentowany na State of Play Sony

Final Fantasy VII Klasyk powraca, Fenomenalny Remake ?

Please follow and like us:
error