THQ łączy siły z Piranha Bytes!!

THQ łączy siły z Piranha Bytes!!

22 maja, 2019 0 przez Makron

Szwedzkie THQ Nordic nie zwalnia tempa, kontynuując ekspansję na kolejne studia deweloperskie .
Pod skrzydła wydawcy z Północy trafiło Niemieckie Piranhna Bytes wraz z prawami do ich najmocniejszych marek: Gothic, Risen, czy niedawno wydany Elex.

W społeczności rozgorzała dyskusja o możliwej kontynuacji przygód bezimiennego, która cieszy się kultem szczególnie wśród europejskich fanów gatunku RPG, w tym Polaków.

Na razie nie mamy podanych szczegółów jakie plany co do tego studia mają Szwedzi, ale na pewno optymizmem napawa fakt, że THQ w ostatnim czasie cieszy się dobrymi wynikami finansowymi, co daje nadzieję na tworzenie nowych projektów związanych z wymienionymi wyżej markami.

Corowych fanów niemieckiego studia ucieszy fakt , że w składzie Piranha Bytes nie zjadą zmiany kadrowe. Za CEO nadal pozostanie odpowiedzialny Michael Ruve, a za gry odpowiadać będzie Bjorn Pankratz.

Nie jest ujawniona cena za jaką niemieckie studio zostało kupione, natomiast szefostwo nowego właściciela mówi o kwocie, której wysokość sięga wpływom z trzyletniej sprzedaży powstającego projektu.

A na jaką grę od Piranha Bytes czekacie najbardziej? Czy uważacie,że to dobry krok ze strony THQ i niemieckiego studia? Dzielcie się w komentarzach waszymi spostrzeżeniami.

Autor:. Makron

Please follow and like us:
error