Netflix kolejnym mocnym graczem na rynku gier?

Netflix kolejnym mocnym graczem na rynku gier?

21 maja, 2019 0 przez Makron

Niedawno do opinii publicznej trafiła informacja jakoby aktualny hegemon usług stremaingowych oferujący szeroki wachlarz pozycji filmowych i seriali, miałby zaprezentować na najbliższych E3 projekty związane z gamingiem. Oficjalny profil serwisu chwilę później potwierdził te informacje, co wywołało nie lada poruszenie wśród internautów. Warto dodać, że sama platforma ma już w ofercie kilka interaktywnych produkcji, które spotkały się z całkiem ciepłym odbiorem. Netflix będzie gospodarzem panelu o tytule „Bringing Your Favorite Shows to Life: Developing Netflix Originals into Video Games” co jasno odnosi się do chęci produkcji gier na podstawie własnych serii filmowych, a także seriali. Sama platforma dysponuje ogromnymi zasobami finansowymi i nie raz udowodniła, że nie boi się inwestować w nowe projekty, co dodatkowo rozpala wyobraźnię graczy. Zastanówmy się jakie produkcje Netflix mógłby chcieć przenieść ze srebrnego ekranu na blaszaki.
Pierwsza produkcja, jaka od razu nasuwa mi się na myśl, jest to bez wątpienia wspaniały ,,Stranger Things” pełna tajemnic, trzymająca w napięciu historia z wyraźnie odczuwalnym duchem lat 80 zdawałoby się być idealnym materiałem. na grę.

Kolejna marka przychodząca mi do głowy


to Narcos, serial opowiadający o największych, najbardziej znanych baronach narkotykowych w historii min Pablo Escobara, czy kartelu z Kali. Jest to oczywisty wybór, bo chyba każdy z nas chciał chociaż raz poczuć się Jak Marlon Brando w kultowym ,,Ojcu Chrzestnym”.
Ostatnią marką, jaka wydaje się być idealnym materiałem na grę to ,,Dom z papieru” hiszpański serial, który opowiada w ogromnym skrócie o grupie ośmiu śmiałków dowodzonych przez „Profesora” pragnących dokonać ogromnego skoku na bank . Sama historia choć sztampowa na pierwszy rzut oka wydaje się być idealnym motywem, aby przenieść tę produkcję na monitory, tym bardziej że gry o podobnej tematyce można zliczyć na palcach jednej ręki, bo tytuły, z którymi by rywalizowała to oczywiście uwielbiany przez wielu Payday, niezbyt udany Battlefield: Hardlinee, no i oczywiście oba hity Rockstara GTA V i RDR 2.

Jak widać Netflix w swojej bibliotece, posiada naprawdę ciekawe tytuły, które tylko się proszą o adaptacje growe, kto wie a może firma kojarzona aktualnie głównie ze streamingiem, okaże się czarnym koniem tegorocznej edycji targów. A jakie produkcje Netflixa wy uważacie za świetny materiał na grę komputerową?

Autor :. Makron

Please follow and like us:
error