Silent Hill – Piramidogłowy  /Gimby nie znajo

Silent Hill – Piramidogłowy /Gimby nie znajo

21 czerwca, 2019 0 przez ArcyTVGra

Masz ochotę na odpowiedni Klimat ? Odpal ścieżkę dźwiękowa znajdującą się na końcu artykułu przed rozpoczęciem.

Piramidogłowy w pigułce

Piramidogłowy zdecydowanie jedna z najbardziej charakterystycznych postaci z serii gier Silent Hill. Ta fikcyjna postać jest nazywana najczęściej Piramidogłowym (Pyramid Head) bądź (Red Pyramid thing, Red Triangle Thing, Triangle Head) a w filmie Czerwona Piramida (Red Pyramid). Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym elementem ubioru naszej bestii jest Wielki trójkątny hełm w kształcie piramidy. Całkowicie zasłaniający głowę. Blady mężczyzna ubrany w szatę do złudzenia przypominającą rzeźnicki fartuch. Cały umazany we krwi nie mówi, a jedynie chrząka i jęczy.

Owładnięty agresją zabija nie tylko potwory, ale i ludzi. Zdarza się tez, że gwałci brutalnie niektóre stwory, jak Manekiny i Lying Creatures. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że Piramidogłowy jest jedyną postacią o definitywnie męskim wyglądzie (drugi wyjątek to Abstract Daddy, o którym możecie przeczytać w innym moim bardzo ciekawym artykule Kliknij TU . Ogólnie traktującym o wyższości Silent Hill nad innymi tytułami). Silent Hill nie bał się nigdy zabierać za kontrowersje i wrzucać nas w naprawdę spore bagno. A Piramidogłowy czy Abstract Daddy których możemy spotkać raz pierwszy, w Silent Hill 2 są niezłymi przykładami na to.

Jak to się stało ?

W Silent Hill 2 pojawienie się Piramidogłowego jest ściśle powiązane z podświadomością głównego bohatera Jamesa Sunderlanda. Ciągłe poczucie winy oraz chęć poniesienia kary za śmierć żony sprawiają, że oprawca wciąż nie opuszcza naszego bohatera. A sam James jest zmuszony do wielokrotnego oglądania śmierci Marii (kobiety, która symboliką odzwierciedla jego żonę). Brak, jakiejkolwiek możliwości, żeby zapobiec śmierci kobiety, sprawia Jamesowi wielki ból i za każdym razem przypomina mu o prawdziwej przyczynie, dlaczego Mary nie ma już z nim.

Valtiel

Fizyczna obecność Piramidogłowego spowodowana jest fascynacją naszego protegowanego historią miasta Silent Hill. Wygląd Piramidogłowego łudząco przypomina rodzaj stroju katów z przeszłości (czerwone kaptury i ceremonialne szaty) upodobniając się w ten sposób do Valtiela. Valtiel jest to Anioł miasteczka, narodzony z ideologicznych uwielbień mieszkańców.
Hełm Piramidogłowego wydaje się nawiązywać do Jimmy’ego Stone’a (pierwszej ofiary Waltera Sullivana). Czerwony kaptur zakładany podczas dopełnienia niektórych rytuałów sprawiał, że zwano go mianem „Czerwony Diabeł” często powtarzającym się we wszystkich częściach.

Zobacz Także :.

Zajżyj na dział DARMOWE GRY

Gorący CosplayCzwartek – Cirilla

Gorący CosplayCzwartek – Triss Merigold odważne zdjęcia

Już dziś czyli 27 mają w sieciach sklepów biedronka pojawią się Gry

Silent Hill — wspomnienia gracza, czy E3 2019 skrywa jakąś tajemnicę ?

Oddworld — Soulstorm, Abe wcale nie wybiera się na emeryturę

Predator: Hunting Grounds Zaprezentowany na State of Play Sony

Final Fantasy VII Klasyk powraca, Fenomenalny Remake ?

Please follow and like us: