Fallout : Powrót do przeszłości /GimbyNieZnajo

Fallout : Powrót do przeszłości /GimbyNieZnajo

27 sierpnia, 2019 0 przez Jasiek

„Wojna, wojna nigdy się nie zmienia…”,

to samo można powiedzieć o grze Fallout. Fallout… gra, którą 90% graczy (no może trochę przesadziłem) kojarzy tylko z produkcji studia Bethesda Softworks, czy też Obsidian Entertainment. Dzisiaj, to znaczy w 2019 roku przypomnę Wam jednak coś starszego… starszego nawet od Chucka Norrisa!

Jest jesień 1997 roku, studio Interplay wydaje na światło dziennie pierwszą część Fallout’a, postapokaliptycznej gry RPG, która garściami czerpie inspiracje z tytułów takich jak „Mad Max”, czy też wydanej 10 lat wcześniej gra „Wasteland”. Historia jest prosta jak cep, ot jesteśmy sobie jednym z mieszkańców krypty, a dokładniej oznaczonej numerem 13, nasz szef, guru, czyli ten kogo w pracy obrażamy, mamy ochotę go zabić, zrzucić z mostu, ale nie możemy tego zrobić bo to ON nam daje dach nad głową, jedzenie i picie.

No właśnie

z tym ostatnim jest związana nasza przygoda w tej grze. Pewnego dnia okazuje się że Hydroprocesor, taki pierdzielnik który w przyszłości jest swego rodzaju filtrem. Przyszłość, gra dzieje się kilkadziesiąt lat po ataku nuklearnym na USA, świat został doszczętnie zniszczony, a niedobitki schowali się w specjalnych kryptach, w których mogli przeżyć, dopóki promieniowanie nie zniknie, bądź będzie na tak niskim poziomie, aby przetrwać na powierzchni.

Wracając do tematu, główny bohater zostaje wysłany przez Opiekuna na powierzchnię, aby znaleźć działającą część, która pozwoli kolejnym pokoleniom przetrwać w krypcie. Czy mu się uda? Czy odnajdzie tą najważniejszą część, dzięki której wszyscy z jego krypty przeżyją? Na to pytanie pozwolę Wam sobie odpowiedzieć. Cała gra została stworzona na autorskim silniku S.P.E.C.I.A.L, który to bazowo został wymyślony jako system prowadzenia rozgrywki w papierowych RPG. Skrót oznacza : „Strenght, Perception, Endurance, Charisma, Intelligence, Agility, Luck”,

czyli są to atrybuty, w które jest wyposażona postać, którą stworzymy. Największym plusem, obok całego klimatu tej serii jest właśnie tworzenie postaci. Swojego bohatera tworzymy od podstaw tak, jak chcemy go stworzyć, czyli chcesz mieć inteligentnego, napakowanego i przystojnego bohatera? Ta gra pozwala Ci na to! Fakt, nie zobaczymy jak wygląda nasz Playboy, ale przynajmniej możemy sobie wyobrazić jak nasza postać by wyglądała.

Reasumując

jeśli nie graliście w stare części, a chcielibyście sobie przypomnieć, jak wyglądała postapokalipsa w latach 90, bez tych fajerwerków graficznych, zbędnej reklamy, dodatków i mikrotransakcji, to ta gra jest idealna dla Was! Pomimo leciwego już wieku, i topornej dla niektórych grafiki, to jednak trzeba pamiętać, że gdyby nie ten dziadek, to nie byłoby większości gier w klimatach postapokalipsy. Ja sam chętnie, przynajmniej raz do roku zasiadam przed monitorem, aby się wczuć w klimat osamotnienia i walki o przetrwanie.

Przygotowane przez :. Jasiek

Zobacz Także :.

Sensible World Of Soccer 96/97, 5ciu najlepszych Graczy !

Silent Hill — wspomnienia gracza, czy E3 2019 skrywa jakąś tajemnicę ?

Silent Hill – Piramidogłowy /Gimby nie znajo

Zajżyj na dział DARMOWE GRY

Gorący CosplayCzwartek – Cirilla

Gorący CosplayCzwartek – Triss Merigold odważne zdjęcia

Final Fantasy VII Klasyk powraca, Fenomenalny Remake ?

Please follow and like us: